Złote i diamentowe gody w gminie Ochotnica Dolna

Było wzruszenie, najserdeczniejsze życzenia i odśpiewane 100 lat dla Jubilatów. 10 maja w Gminie Ochotnica Dolna 26. par obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Diamentowe gody świętowało z kolei 7. małżeństw.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez ks. Stanisława Kowalika w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. – Jesteście chlubą i radością dla swoich dzieci, wnuków i prawnuków, ale też dla nas duszpasterzy i całej społeczności. Modlę się za Was, aby dobry Bóg obdarzał Was potrzebnymi łaskami –mówił Ksiądz Proboszcz, który po uroczystości wręczył Jubilatom miłe upominki.

Druga część uroczystości odbyła się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej, gdzie 26. par z rąk Tadeusza Królczyka Wójta Gminy Ochotnica Dolna otrzymało medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. 7. par świętujących 60-lecie pożycia małżeńskiego odebrało okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kwiaty.  – To jest Wasze święto, bardzo się cieszę, że po okresie pandemii i związanych z nią obostrzeń możemy się w końcu spotkać. Wielkie gratulacje od całej naszej społeczności za ten wspaniały przykład jaki nam dajecie. Po Was widać, że jest w Was tyle energii i pozytywnej miłości jakby to była pierwsza a nie pięćdziesiąta czy sześćdziesiąta rocznica ślubu– podkreślił Tadeusz Królczyk.

Podczas Jubileuszu miłe słowa do świętujących skierował Maciej Mikołajczyk Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna, życząc wszystkiego najlepszego i dziękując za wzór do naśladowania dla młodych ludzi.

– Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote i diamentowe gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku i więcej – zaznaczyła z kolei Elżbieta Polczyk Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gminie Ochotnica Dolna.

Następnie wzniesiono uroczysty toast i odśpiewano Jubilatom 100 lat, po czym wszyscy skosztowali tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej.

W uroczystości uczestniczyła Maria Łojas- Jurkowska Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radna Rady Powiatu Nowotarskiego, Radny Robert Królczyk i Andrzej Runger, Aneta Wolańska Dyrektor Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej a także Sołtysi z Gminy Ochotnica Dolna – Wojciech Chlipała i Wiesław Maciąga.

Jubileusz uświetnił występ artystyczny przygotowany przez grupę młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej pod opieką Stanisława Urbaniaka. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pod kierownictwem prezes Janiny Król oprócz poczęstunku na zakończenie uroczystości przygotowały krótki, żartobliwy taneczny występ.

Jeszcze raz Jubilatom z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

www.ochotnica.pl


6 czerwca 2022
6 czerwca 2022
30 maja 2022