Zapisy na Rajd Waligóry trwają

30 września 2017

Niecodzienna przygoda czeka uczestników I Rajdu Waligóry, który odbędzie się 30 września w Ochotnicy Dolnej. Startujący będą pokonywać trasy wyznaczone w sercu Gorców pieszo lub na rowerze. W górach otaczających Ochotnicę organizatorzy wyznaczą miejsca, do których będą musieli dotrzeć uczestnicy imprezy. Aby je odnaleźć, każdy z uczestników otrzyma mapę z wyznaczonymi punktami kontrolnymi. Nawigacja nie powinna sprawić trudności turystom z doświadczeniem w górskich wędrówkach. Uczestnicy będą poruszać się głównie po szlakach turystycznych, w tym szlakach zrealizowanych w ramach projektu „Enklawa Aktywnego Wypoczynku w Sercu Gorców”.

Zapisując się na imprezę mamy możliwość wyboru jednej z trzech tras: pieszej Ultra 50 km, rowerowej Mega 50 km i rowerowej Giga 100 km. Na pokonanie każdej z tras wyznaczony będzie limit 11 godzin. Rywalizacja będzie polegać na potwierdzeniu swojej obecności w jak największej liczbie punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie.

Specjalnym wyzwaniem będzie zdobycie tytuły Waligóry. Zaszczytne miano uzyskają osoby, które pokonają 50 km pieszo lub 100 km na rowerze w limicie 8 godzin. Ta sztuka może się powieźć tylko najmocniejszym biegaczom i rowerzystom.

Rozpoczęcie i zakończenie imprezy odbędzie się sprzed Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej. Na mecie czekał będzie na uczestników posiłek regeneracyjny oraz ognisko lub grill z pieczeniem kiełbasek. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są na stronie rajdwaligory.pl oraz fb/rajdwaligory.


23 lipca 2021
21 lipca 2021
21 lipca 2021