Zagrali w Bolszewie Gmina Wejherowo

W dniach 13-17 września 2018r. na zaproszenie dyrektora Biblioteki i Centrum Kultury Pani Nataszy Sobczak oraz Wójta Gminy Wejherowo przedstawiciele naszej gminy tj. zastępca wójta Pani Elżbieta Polczyk, Orkiestra Dęta OSP Ochotnica Dolna, kapela góralska Wstonzecki oraz zespół muzyczny KNT mieli zaszczyt reprezentować i promować naszą gminę na Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Bolszewie Gmina Wejherowo. Program pobytu był dość napięty, ale dzięki temu mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc.


W Wejherowie zwiedziliśmy najstarszą  w Polsce Kalwarię Wejherowską, odwiedziliśmy Muzeum Wejherowskie i Filharmonii Kaszubskiej, odwiedziliśmy najstarszy kościół św. Franciszka oraz krypty, a także salę historyczną w ratuszu. Kolejny dzień to pobyt
w Gdyni, gdzie zwiedziliśmy okręt wojenny ORP Błyskawica, następnie był długi spacer nadbrzeżem morza do Orłowa pod piękny klif orłowski i malowniczą plażę co odważniejsi mogli zażyć kąpieli w morzu.

Dzień dożynek to występy naszych zespołów. Piękno naszej muzyki sprawiło, że władze
i publiczność gminy Wejherowo byli zachwyceni naszymi zespołami oraz wysokim poziomem muzycznym. Podczas koncertu orkiestry delegacja: Pani Elżbieta Polczyk, Pan Kazimierz Konopka oraz góralki z kapeli Wstonzecki złożyli serdeczne podziękowania na ręce wójta gminy Wejherowo Pana Henryka Skwarło oraz Dyrektora BCK Pani Nataszy Sobczak za zaproszenie ofiarowując kosz z naszymi regionalnymi specjałami.

               Podczas wycieczki poznaliśmy cząstkę kultury Kaszub, a także spotkaliśmy się z wielką gościnnością i serdecznością, za co z całego serca dziękujemy. Była to okazja nie tylko do świetnej promocji Gminy Ochotnica Dolna na północy Polski, ale również sposobność do spotkań i wymiany doświadczeń.


9 maja 2021
9 maja 2021
9 maja 2021