WYPADKI Z UDZIAŁEM MOTOCYKLI

W niedzielne popołudnie na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranni zostali motocykliści.

Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę w Czarnym Dunajcu  na ulicy Kamieniec Górny około godziny 18.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi rozpoczął manewr wyprzedzania i zderzył się z motocyklem marki Aprilla, który był już w trakcie wyprzedzania audi.  44-letni motocyklista z powiatu tatrzańskiego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Ponadto 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane podczas powadzonego postępowania przez policjantów z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu.

Około godziny 20.00 w Ochotnicy Górnej  kierujący samochodem osobowym  marki Opel podczas skrętu w lewo zderzył się  z jadącym z naprzeciwka crossem. 24-letni motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 24-latka ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnią policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas jazdy! Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

nowy-targ.policja.gov.pl


19 stycznia 2022
18 stycznia 2022
26 grudnia 2021