Wspólne kibicowanie Kasi Niewiadomej podczas igrzysk w Tokio! -Strefa kibica w Ochotnicy Dolnej

Już w najbliższy weekend czeka nas sporo sportowych emocji. 23 lipca rozpoczynają się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które potrwają do 8 sierpnia. W najbliższy piątek zapłonie olimpijski ogień na głównej arenie zmagań, którą będzie Japoński Stadion Narodowy. Od kilku dni w stolicy Japonii, wraz z innymi reprezentantami Polski, przebywa Kasia Niewiadoma – nasza najlepsza kolarka szosowa – z Ochotnicy! Kadra szosowa od wczoraj trenuje już w Tokio.

Kasia Niewiadoma wraz z dwoma innymi kolarkami – Anną Plichtą i Martą Lach – wystartuje w wyścigu ze startu wspólnego w niedzielę 25 lipca o godz. 6.00. Kolarki w drodze po medale będą miały do pokonania trasę o długości 137 km. Różnica wniesień na tej trasie wynosi 2692 metry.

W związku z tym w weekend Gmina Ochotnica Dolna będzie kibicować swojej krajance Kasi Niewiadomej. Zapraszamy do strefy kibica, która od soboty będzie działać przy budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Kibicowanie rozpoczniemy w sobotę 24 lipca od godz. 15.00. Na początek odbędzie się prezentacja projektu szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challange”, który ma prowadzić po stromych podjazdach w ochotnickich potokach. W takich właśnie trudnych warunkach Kasia od najmłodszych lat doskonaliła swoje umiejętności kolarskie. Kilka odcinków tego szlaku w sobotę pokona grupa kolarzy, która w ten sposób będzie się solidaryzować z ochotniczanką w sportowej rywalizacji w Tokio.

Następnie odbędą się zawody rowerowe dla dzieci z rocznika 2007 – 2016 o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna pn. „Kibicujemy Kasi Niewiadomej”. Od godziny 17.00 w namiocie przy amfiteatrze będzie czynne biuro zawodów. Zapraszamy do zapisów. Regulamin zawodów w załączniku.

W międzyczasie zebrani w strefie kibica przygotują wspólnie transparenty, sportowe gadżety i flagi, aby strefa kibica w niedzielny poranek wypełniła się biało – czerwonymi barwami.

Wieczorem zagra zespół KNT. Po koncercie rozpalona zostanie watra symbolizująca znicz olimpijski.

Drugiego dnia – w niedzielę 25 lipca – do strefy kibica zapraszamy wcześnie rano – o godz. 6.00. Odbędzie się transmisja live wyścigu – na telebimie o powierzchni 15 m2.

Tego dnia, podczas wyścigu, każdy kibic będzie mógł wesprzeć Kasię jadąc i kręcąc wspólnie z nią – na trenażerze. W ten sposób razem przejedziemy wszystkie kilometry, które mają do pokonania reprezentantki Polski i ochotniczanka Kasia.

W strefie kibica emocji z pewnością nie zabraknie! Zapraszamy do wspólnego kibicowania!


27 września 2021
19 września 2021
13 września 2021