Tragiczna niedziela na drogach powiatu nowotarskiego

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Trybsz. W wypadku drogowym śmierć poniósł 48-motocyklista z województwa świętokrzyskiego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.09.br.) około godziny 16 w miejscowości Trybsz.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący motocyklem, 48-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia ze skręcającym w lewo samochodem osobowym marki Renault.  Na miejsce zadysponowano karetkę oraz śmigłowiec LPR. Pomimo udzielanej pomocy i reanimacji nie udało się uratować 48-letniego motocyklisty. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy. Na miejscu wypadku w obecności prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu i biegłego z zakresu wypadków drogowych przeprowadzono czynności procesowe. Pojazdy zostały zabezpieczone na parking strzeżony. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

To była tragiczna niedziela na drogach powiatu nowotarskiego. W przeciągu dwóch godzin doszło do czterech zdarzeń z udziałem motocykli. Tragiczny w skutkach okazał się wypadek w Trybszu, w pozostałych zdarzeniach w Nowym Targu i Jabłonce  obrażenia motocyklistów okazały się niegroźne. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.

 

źródło: nowy-targ.policja.gov.pl


6 listopada 2021
25 października 2021
1 października 2021