Rozmowy o drogach w powiecie nowotarskim i tatrzańskim

W dniu 25 marca 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu odbyło się spotkanie dotyczące planów rozwoju sieci dróg wojewódzkich na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego.

Na temat najważniejszych inwestycji drogowych na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu. Z przedstawicielami samorządów gminnych  spotkał się tam członek zarządu Jacek Krupa. 

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy członka ZWM Jacka Krupy i starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera. Jak przypomniał w czasie spotkania Jacek Krupa w najbliższych miesiącach ruszą pierwsze nabory wniosków w  ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zachęcił zebranych do składania uwag w ramach konsultacji społecznych dotyczących RPO, które potrwają do 10 kwietnia. 

Przedstawiciel Zarządu Województwa Małopolskiego zapowiedział kompleksową modernizację odcinków dróg wojewódzkich, które mają rozpocząć się w 2017 r. Będzie to droga Chabówka – Czarny Dunajec – Zakopane (inwestycja o wartości 38 mln zł), Nowy Targ – Stary Sącz (inwestycja o wartości 25 mln zł) i Białka – Jabłonka – Nowy Targ (inwestycja o wartości ok. 32 mln zł) oraz droga Bukowina Tatrzańska – Brzegi (inwestycja o wartości 17,5 mln zł). Ponadto planuje się wykonanie obwodnicy Waksmund – Ostrowsko o wartości ok. 75 mln zł (termin realizacji lata 2018-2020), obwodnicy Chochołowa –o wartości ok. 65 mln zł, (termin – lata 2019-2020) i obwodnicy Zakopanego wartości 93 mln zł (termin lata 2018-2020).

Przedstawiono również plany inwestycyjne związane z budową ścieżek rowerowych, które mają docelowo utworzyć sieć regionalną służącą rozwijaniu długodystansowej turystyki rowerowej. Kluczowymi odcinakami zintegrowanej sieci rowerowej na naszym terenie są trasy wzdłuż Jeziora Czorsztyńskiego oraz główna trasa Małopolski przebiegająca doliną Czarnego Dunajca po nieeksploatowanej linii kolejowej Nowy Targ – Podczerwone – Chochołów – Sucha Hora łącząca układ tras rowerowych naszego regionu z trasami słowackimi

źródło:http://nowotarski.pl/


9 maja 2021
9 maja 2021
9 maja 2021