Nowy cennik opłat za wstęp do Gorczańskiego Parku Narodowego

Od 17 kwietnia rozpoczynamy stacjonarną obsługę ruchu turystycznego w Porębie Wielkiej-Koninkach. Od najbliższej soboty również na niektórych obszarach Gorczańskiego Parku Narodowego obowiązują bilety wstępu. Istnieje możliwość zakupu biletu korzystając z aplikacji mobilnej mPay (w niedługim czasie również w aplikacji Skycash) oraz systemu sprzedaży eparki.pl

Środki uzyskane z opłat za wstęp są przeznaczone na utrzymanie infrastruktury turystycznej Parku, utrzymania czystości na szlakach turystycznych oraz na dofinansowanie działalności ratowniczej Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie sezonu turystycznego planowane jest wprowadzenie niemal na wszystkich szlakach i ścieżkach edukacyjnych Gorczańskiego Parku Narodowego opłat za wstęp. Z opłat wyłączone zostaną odcinki szlaków biegnące wzdłuż granic GPN i Park Dworski w Porebie Wielkiej. Zmiany dotyczące poboru opłat za wstęp obejmą nie tylko Gorczański Park Narodowy, ale również inne Parki m.in. Babiogórski, Świętokrzyski.

Przypominamy o zachowaniu środków bezpieczeństwa związanych z epidemią w czasie wycieczek turystycznych. Miejsca biwakowe Oberówka i Trusiówka udostępniane są zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą od 1 maja udostępnione zostaną toalety. Przypominamy, że oba miejsca biwakowe są objęte monitoringiem.

Park można zwiedzać na wiele sposobów: pieszo, rowerem, konno oraz przy sprzyjających warunkach zimowych na nartach. Przed wyruszeniem na wycieczkę należy sprawdzić przebieg szlaków i ich przeznaczenie, tylko wybrane szlaki piesze są szlakami rowerowymi czy konnymi. Pamiętajmy, że na szlaku nie jesteśmy sami, w niedalekiej odległości przebywają mieszkańcy gorczańskiej puszczy. Szanuj dzikie życie.

Aktualny cennik na stronie parku Cennik biletów wstępu GPNOpłaty będą obowiązywać cały rok.

www.gorczanskipark.pl


9 czerwca 2021
9 czerwca 2021
9 czerwca 2021