NIETRZEŹWI KIERUJĄCY NA DROGACH POWIATU NOWOTARSKIEGO

W weekend na terenie powiatu nowotarskiego ujawniono trzech nietrzeźwych kierujących.

W sobotę rano 17-latek na terenie gminy Czorsztyn kierował mercedesem pod wpływem alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód zabrał z domu bez wiedzy rodziców. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na skończone 17 lat, za popełnione przestępstwo i wykroczenie będzie odpowiadał, jak osoba dorosła.

Natomiast wieczorem w miejscowości Sieniawa mieszkańcy Małopolski udaremnili jazdę nietrzeźwemu 53-latkowi. Pijany mężczyzna wyszedł ze sklepu chwiejnym krokiem i wsiadł do swojego peugeota. Kiedy uruchomił silnik i zaczął gwałtownie cofać, świadkowie zdarzenia wyjęli kluczyki ze stacyjki i nie pozwolili, aby odjechał. Ten z obawy przed Policją uciekł pieszo w kierunku miejsca zamieszkania. Jednak zanim dotarł do domu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie wykazało u 53-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Postępowanie w sprawie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

W niedzielę po północy w Ludźmierzu kierujący motorowerem, jechał „zygzakiem” całą szerokością jezdni. 48-latek został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy. Podczas czynności okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


W poniedziałek w południe, w miejscowości Rogoźnik  przejeżdżający drogą wojewódzką 957  mężczyźni, zauważyli stojącego na poboczu forda. Samochód miał włączony silnik, a kierowca siedział  w środku ze spuszczona głową.  Będąc pewni, że mężczyzna zasłabł ruszyli z pomocą. Drzwi od pojazdu były jednak zamknięte, a kontakt z kierowcą utrudniony. 63-latek zareagował dopiero na kilkukrotne pukanie w szybę. Początkowo miał trudności z otwarciem drzwi samochodu, ale po kilku próbach udało mu się odblokować zamek. Wtedy okazało się, że to alkohol był powodem stanu kierującego. Upojony, nie był w stanie dalej kontynuować jazdy, zjechał więc do krawędzi jezdni i zasnął. Po przebadaniu przez ratowników medycznych 63-latek został przewieziony przez policjantów do nowotarskiej komendy, a ford został odholowany. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Podczas wykonywanych czynności nowotarżanin zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy.  Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania.  Na szczęście nie doszło do tragedii na drodze. Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu są dotkliwe. 63-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


Policja apeluje o rozsądek!

Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu znacząco wpływa na nasz refleks i koncentrację, wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

nowy-targ.policja.gov.pl


19 stycznia 2022
18 stycznia 2022
26 grudnia 2021