Mieszkaniec Podhala odpowie za wywołanie fałszywego alarmu.

Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna został namierzony przez małopolskich  policjantów z Nowego Targu we współpracy z funkcjonariuszami Wydziałów do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Działania wykrywcze policjantów podjęte zostały po tym, jak okazało się, że informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego przekazana wrocławskim służbom okazała się fałszywa.

Z informacji tej wynikało, że bomba mogła zostać podłożona w kilku miejscach Wrocławia, ale także innych miastach w kraju. Policyjne sprawdzenia tych miejsc nie wykazały, aby znajdował się tam jakikolwiek materiał wybuchowy. Policjanci rozpoczęli zatem poszukiwania sprawcy fałszywego zgłoszenia. Dotarli do mężczyzny mieszkającego na Podhalu – 32 letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego został zatrzymany.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Sąd może zdecydować także o obciążeniu sprawcy kosztami akcji prowadzonej w związku z koniecznością sprawdzenia pirotechnicznego obiektów wskazanych jako zagrożone eksplozja materiału wybuchowego.

Źródło: http://malopolska.policja.gov.pl/


23 lipca 2021
21 lipca 2021
21 lipca 2021