Małopolski Festiwal Smaku w Krościenku nad Dunajcem

Małopolski Festiwal Smaku jest jedną z najstarszych polskich imprez promujących unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu, produkty regionalne, tradycyjne, lokalne i ekologiczne.

W tym roku we wspólną organizację wydarzenia zaangażuje się siedem gmin: Brzesko, Wojnicz, Gręboszów, Krzeszowice, Słomniki, Podegrodzie i Krościenko nad Dunajcem. Każda z nich otrzyma na ten cel dotację w wysokości 180 tys. zł. Łącznie, na realizację tego zadania samorząd województwa przeznaczył ponad 1,2 mln zł.

Mówiąc o atrakcyjności turystycznej Małopolski najczęściej mamy na myśli urokliwe krajobrazy i rozsiane na terenie całego województwa perełki architektury. Festiwal smaku jest doskonałym sposobem na to, by przypomnieć, że piękno regionu kryje się także w niepowtarzalnych produktach lokalnych i recepturach, których nie znajdziemy nigdzie indziej

– podkreśliła Anna Pieczarka z zarządu województwa.

Małopolski Festiwal Smaku to największe wydarzenie kulinarne w regionie, które Województwo Małopolskie w 2019 roku zorganizuje już po raz piętnasty. To wyjątkowa impreza z udziałem producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów. W 2018 roku Festiwal organizowany był pod hasłem „Made in Małopolska” i powrócił do korzeni, dając możliwość skosztowania tego, co od zawsze jest w naszym regionie najsmaczniejsze. To swojski smak, jaki pamiętamy z dzieciństwa. Bo na polu smakuje lepiej niż na dworze.

 


23 lipca 2021
21 lipca 2021
21 lipca 2021