„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” tym razem w Kluszkowcach

W piątek ( 26 lipca br.) na plaży w Kluszkowcach  zorganizowana została kolejna  impreza plenerowa w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ”Kręci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”. Podczas trwania imprezy obecni byli policjanci z Nowego Targu,  Krościenka oraz policjanci z posterunku wodnego w Niedzicy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad Jeziorem Czorsztyńskim.  Wspólna akcja poświęcona była przede wszystkim bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie i nad wodą,  a jej głównym celem było propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków utonięć.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Policjantka na co dzień zajmująca się profilaktyką przeprowadziła pogadanki min. z uczestnikami kolonii na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Zwróciła uwagę, że brawura, skoki „na główkę” w nieznanym miejscu, przecenianie swoich sił i umiejętności podczas pływania mogą zakończyć się tragicznie. Organizatorzy omawiali zasady bezpiecznej kąpieli i radzili, jak należy się zachowywać, aby ten czas spędzony nad wodą i w wodzie był przyjemny i bezpieczny. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najbardziej aktywni nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Każda z osób zainteresowanych otrzymała także ulotkę promującą bezpieczeństwo nad wodą.  Zachęcano również do przygotowania spotu promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”, który jest istotnym elementem akcji. Dodatkowo funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt i wyposażenie, jakie na co dzień wykorzystywane jest w służbie przez policjantów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle, dzięki którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zobaczyć, jaką koordynację wzrokowo ruchową ma osoba będąca w stanie nietrzeźwości.

Zainteresowani mogli dowiedzieć się wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  min. osobom tonącym. Podczas niebezpieczeństwa to te pierwsze minuty, a nawet sekundy mogą zadecydować, czy uda nam się uratować ludzkie życie. Dlatego przekazywanie tak cennych informacji i utrwalanie ich na bieżąco jest bardzo ważne.

http://nowy-targ.policja.gov.pl


9 maja 2021
9 maja 2021
9 maja 2021