Gmina Ochotnica Dolna ma nowego zastępcę Wójta

Został nim Tomasz Hurkała ze Szczawnicy

Po odejściu w ostatnim czasie z urzędu w Ochotnicy Dolnej byłego wójta Kazimierza Konopki, który głównie nadzorował realizację rozpoczętych przez siebie projektów unijnych, Wójt Stanisław Jurkowski powołał na swojego zastępcę doświadczonego samorządowca ze Szczawnicy Tomasza Hurkałę. Będzie on zajmował się w głównej mierze przygotowaniem gminy do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014 – 2020, reorganizacją i optymalizacją pracy urzędu gminy, bezpośrednim nadzorem nad promocją miejscowości oraz bieżącymi sprawami wynikającymi z regulaminu organizacyjnego i udzielonych upoważnień.

Tomasz Hurkała jest magistrem Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania firmą, magistrem Uniwersytetu Pedagogicznego z zakresu politologii o specjalności administracja publiczna, a obecnie doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale finansów. Przez trzy lata pracował jako główny specjalista do spraw pozyskiwania i realizacji projektów unijnych w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy- Jabłonce a przez kolejne osiem lat był Sekretarzem Miasta i Gminy Szczawnica. W latach 2009-2014 był Członkiem Rady Naukowej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz Członkiem Rady Naukowej Pienińskiego Parku Narodowego. Drugą kadencję pełni funkcję Radnego Powiatu Nowotarskiego jako Przewodniczący Komisji Infrastruktury. W trakcie wieloletniej pracy wielokrotnie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe zdobywając m.in.: certyfikat managera projektów europejskich IPMA, Certyfikat Akademii Funduszy Europejskich – zarządzanie projektem europejskim, pozyskiwanie funduszy dla przedsiębiorstw oraz pozyskiwanie funduszy na rozwój zasobów ludzkich, jak również certyfikaty w zakresie zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego.

„Rozpoczyna się kolejny okres finansowania projektów unijnych 2014-2020 z których gmina Ochotnica zamierza skutecznie skorzystać. By to jednak uczynić musimy się najpierw dobrze przygotować opracowując liczne dokumenty strategiczne i jestem przekonany że doświadczenie i wiedza Tomasza Hurkały nam w tym pomoże. Liczę na to, że wspólnie z nim oraz pozostałymi pracownikami urzędu stworzymy skuteczny zespół realizujący potrzeby gminy i jej mieszkańców” – podkreśla Wójt Stanisław Jurkowski.


16 maja 2022
16 maja 2022
14 maja 2022