Dzielnicowi z Krościenka rozmawiali o bezpieczeństwie …w górach

Wakacje to najprzyjemniejszy czas w roku. Dla wielu to czas podróży, wyjazdów, wycieczek, wędrówek górskich. Piękne widoki zapierają dech w piersiach, jednak  małe doświadczenie oraz załamanie pogody mogą sprawić, że wycieczka w góry może okazać się bardzo niebezpieczna.

O bezpieczeństwo osób wędrujących po szlakach zadbali dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Funkcjonariusze w schronisku Pod Durbaszką przesprowadzili spotkanie z  uczniami Szkoły Podstawowej z Łącka. Bardzo dużym i miłym zaskoczeniem dla uczestników była obecność policjantów na szlaku. Mundurowi zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek, podczas zbliżających się wakacji, a także zabaw w wodzie i nad wodą. Radzili jak należy sie zachować podczas burzy i  niebezpiecznych sytuacji. Uczulali, aby pod żadnym pozorem nie odłączać się od grupy.  Policjanci przypomnieli ważne numery, które na pewno będą przydatne w razie niebezpieczeństwa lub zgubienia się. Ważnym elementem rozmów była również agresja w stosunku do kolegów i innych osób.

Przypominamy!

Wybierając się w góry warto pamiętać o kilku zasadach:

 

  •     należy sprawdzić prognozę pogody na dzień wycieczki
  •     dostosować trasę do swoich możliwości
  •     ubrać się stosownie do warunków pogodowych, zabrać odpowiednie buty i kurtkę przeciwdeszczową – pogoda w górach jest zmienna
  •     zabrać ze sobą latarkę, wodę i jedzenie
  •     zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy,  aby w razie potrzeby wezwać pomoc
  •     zaplanować trasę, nie iść na pamięć, stosować się do wskazówek i nie zbaczać ze szlaku

 

Ważne numery:

GOPR/TOPR: 601 100 300 lub numer alarmowy 112

http://nowy-targ.policja.gov.pl


23 lipca 2021
21 lipca 2021
21 lipca 2021