6 Rajd Polski Historyczny przejedzie przez m.in. Gminę Ochotnica, Łącko

Automobilklub Krakowski w dniach 7-9 wrzesień 2017 organizuje 6 Rajd Polski Historyczny – FIA Trophy for Historic Regularity Rallies (Mistrzostwa Europy). Jest to rajd samochodów zabytkowych w jeździe na regularność. Samochody poruszają się w ruchu otwartym, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ze ściśle określoną prędkością, nie przekraczającą 50 km/h.

W dniu 8 września br. jeden z odcinków specjalnych będzie przebiegał przez  gminę Ochotnica Dolna. Kierowcy w godzinach 14:25 – 15:30 będą rywalizować na trasie Ochotnica Górna (start w os. Czepiele) – Przeł. Knurowska – Knurów – Szlembark.

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Historycznego organizowana będzie runda ECO Nova Rally Cup. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.

ETAP 1:

Do Rajdu Polski Historycznego pozostał niecały miesiąc. Od dziś na naszej stronie pojawiać się będą informacje o miejscach, przez które poprowadzi zawodników trasa rajdu. Etap pierwszy rozpocznie się uroczystym startem na krakowskim Rynku Głównym. Następnie zawodnicy, mijając centrum handlowe Witek’s pojadą do Rudawy i Gotkowic. Między tymi miejscowościami rozpoczną rywalizację, pokonując dwa pierwsze odcinki RT. Trzeci odcinek poprowadzi z Racławic do Miękini, a ostatni tego dnia z Woli Filipowskiej do Cholerzyna. Etap zakończy się w hotelu Soray w Wieliczce, po pokonaniu 228km, w tym 143km odcinków RT, z których najdłuższy liczyć będzie 44,3km, najkrótszy 23,2km.

ETAP 2:

Drugi dzień rajdu to aż dziewięć odcinków RT. Drugiego dnia rajdu rywalizacja rozpocznie się w Lusinie, na starcie RT5, który poprowadzi do Zakliczyna. RT6 to trasa Krzyworzeka-Grabie. Po tym odcinku zawodników czeka chwila przerwy w Łapanowie. Kolejne odcinki poprowadzą przez miejscowości Tarnawa-Młynne (RT7), Zamieście-Łącko (RT8) i Ochotnica Górna-Szlembark (RT9). Kolejna chwila przerwy czekać będzie w Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatnie trzy próby tego dnia to RT10 i RT11 (Bukowina Tatrzańska-Biały Dunajec-Bystre), RT12 (Czarny Dunajec-Raba Wyżna) i RT13 (Kasinka Mała-Osieczany). Dzień ponownie zakończy się w hotelu Soray w Wieliczce. Zawodnicy pokonają 360km (w tym 201km prób RT, z których najdłuższa liczyć będzie 33,4km, najkrótsza 9,3km).

ETAP 3:

Ostatni dzień to ostatnie osiem odcinków RT – o długości od 14,2 do 47km. Najpierw RT14 (Gorzków-Winiary) i RT15 (Marszowice-Leszczyna) oraz przerwa w Czchowie. Tam rozpocznie się RT16 prowadzący do Michalczowej. RT17 poprowadzi z miejscowości Podole-Górowa do Piątkowej. Po tym odcinku kolejna przerwa w Nowym Sączu. Kolejne odcinki to RT18 (Wysokie-Zbludza), RT19 (Zalesie-Zamieście), RT20 (Młynne-Trzciana) i ostatni odcinek – RT21 (Ubrzeż-Stadniki). Po zakończonej rywalizacji i przejechaniu w sumie 952km (w tym 594km prób RT) zawodnicy udadzą się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, gdzie czeka meta rajdu.

 źródło:ochotnica.pl automobilklub.krakow.pl/


23 lipca 2021
21 lipca 2021
21 lipca 2021