2 MAJA NA DROGACH POWIATU NOWOTARSKIEGO UTRUDNIENIA W RUCHU ZWIĄZANE Z WYŚCIGIEM KOLARSKIM

W dniu 2 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbędzie się 39. edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą „Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. Drugi etap rywalizacji zostanie zorganizowany m.in. na terenie powiatu nowotarskiego, w związku z tym przewidywane są utrudnienia w ruchu.

„Karpacki Wyścig Kurierów” jest międzynarodową imprezą kolarską z Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W tegorocznej edycji wyścigu, który rozpocznie się w stolicy Węgier, weźmie udział ponad 100 kolarzy z 20 krajów. Wyścig został podzielony na trzy etapy, a drugi z nich odbędzie się 2 maja br. m.in. na terenie powiatu nowotarskiego. Tego dnia o godzinie 1:00 zawodnicy wystartują z Piwnicznej-Zdroju i pokonają trasę biegnącą po terenie powiatu nowosądeckiego i limanowskiego aż

około godziny 14:30 wjadą na teren powiatu nowotarskiego, gdzie w Niedzicy nastąpi zakończenie II etapu rywalizacji.

 

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

Na terenie Gminy Czorsztyn będzie przebiegać trasa premii górskiej przez Sromowce Wyżne oraz Przełęcz Snozka (zgodnie z poniższą mapą). Premia górska to wyznaczony punkt na trasie wyścigu kolarskiego, zlokalizowany na końcu podjazdu, na którym zawodnicy walczą o punkty do klasyfikacji górskiej.

 

————————————————————————————————————–

ETAP II, 2 MAJA BR. (PIWNICZNA-ZDRÓJ – NIEDZICA)

PRZEJAZD PRZEZ POWIAT NOWOTARSKI NA TRASIE:

Godzina 14:30 TYLMANOWA – OCHOTNICA DOLNA – OCHOTNICA GÓRNA – PRZEŁĘCZ KNUROWSKA – DĘBNO- FRYDMAN – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – DĘBNO – NIEDZICA ZAPORA META O GODZ. 16:40

 

źródło: nowy-targ.policja.gov.pl/, czorsztyn.pl


6 czerwca 2022
6 czerwca 2022
30 maja 2022