Zespół Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D. zaprasza do podjęcia nauki

Przemyślana decyzja - gwarancją sukcesu!

 

Podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia po złożeniu egzaminu gimnazjalnego wymaga namysłu i rozwagi, bo od niej zależy Twoja kariera zawodowa w przyszłości. Dlatego zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych ZSZiP w Krościenku n.D. przygotował dla Ciebie bogatą ofertę edukacyjną w formie rzetelnej informacji na temat kierunków kształcenia zawodowego. By ułatwić Ci dostęp do interesujących Cię informacji zastosowano porządek alfabetyczny, a każdą branżę oznaczono innym kolorem (branża gastronomiczna; branża turystyczno-hotelarska; technik informatyk; klasa wielozawodowa; technik usług kosmetycznych).

O korzyściach wynikających z podjęcia nauki w technikum lub szkole branżowej zapewne już słyszałeś.

Po ukończeniu technikum możesz wybrać naukę na wielu kierunkach studiów. Pozwala Ci na to nauka wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, np. w technikum obsługi turystycznej jest to: geografia i język angielski; technik informatyk oferuje Ci matematykę i informatykę, itp. Możesz też podjąć pracę, bo po złożeniu egzaminów zawodowych jesteś fachowcem z tytułem technika. Łatwo możesz ją znaleźć w całej UE, bo zawody, w których kształcimy są poszukiwane na rynku pracy.

Szkoła branżowa kształci wykwalifikowanych pracowników, którzy coraz częściej są poszukiwani na rynku pracy.

Nie obiecujemy, tak jak niektórzy, że osiągniesz to wszystko bez pracy, bo to niemożliwe. Warto, jednak, podjąć trud i zdobyć wymarzony zawód.

W tym roku szkolnym mamy także ofertę dla absolwentów szkół średnich. Szkoła policealna do której mogą zapisać się również absolwenci technikum oferuje Państwu naukę zawodu: technik usług kosmetycznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty

Odwiedź też naszą stronę: http://www.zszip-kroscienko.nowotarski.pl/, a dowiesz się, czym się zajmujemy poza nauką.

Pracownicy ZSZiP w Krościenku n.D.

 

OFERTA BRANŻY GASTRONOMICZNEJ

 

1.Technik żywienia i usług gastronomicznych.

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest zawodem o charakterze usługowym. Przygotowuje uczniów do podejmowania zadań związanych z organizacją i obsługą konsumenta oraz przygotowywaniem imprez organizowanych przez wszystkie zakłady świadczące usługi gastronomiczne. Dzięki zdobytej wiedzy absolwenci stają się nie tylko specjalistami w zakresie żywienia, ale także są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług gastronomicznych.

Podjęcie nauki w Technikum daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu, a jednocześnie przygotowuje do egzaminu maturalnego. Nauka w zawodzie trwa 4 lata, przedmioty realizowane na poziomie rozszerzonym to biologia i język angielski. Uczniowie realizują zajęcia ogólnokształcące, zawodowe teoretyczne oraz praktyczne, realizowane w ramach kształcenia zawodowego. W klasie III odbywają praktykę zawodową w wymiarze 4 tygodni. Po przystąpieniu i zdaniu egzaminu maturalnego absolwent ma możliwość kontynuacji nauki na studiach wyższych.

W zawodzie tym wyodrębnia się dwie kwalifikacje: T.6. i T.15. Przez kwalifikację należy rozumieć wyodrębniony w danym zawodzie zestaw oczekiwanych efektów kształcenia (wiedzy i umiejętności), których osiągnięcie potwierdza świadectwo wydane przez okręgową komisję egzaminacyjną po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Pierwsza kwalifikacja T.6 obejmuje sporządzanie potraw i napojów. Uczniowie przygotowują się do wykonywania zadań zawodowych, tj. przechowywanie żywności, sporządzanie i ekspedycja potraw i napojów. Przedmioty zawodowe obejmują kształcenie teoretyczne i praktyczne. Zajęcia odbywają się w blokach lekcyjnych kilkugodzinnych w pracowniach wyposażonych w profesjonalny sprzęt i urządzenia. W trakcie zajęć młodzież wykonuje potrawy, dokonuje ich oceny, a następnie degustacji. Surowce wykorzystywane do produkcji potraw są całkowicie bezpłatne – uczniowie nie ponoszą kosztów ich zakupu.

Kwalifikacja T.15 Organizacja żywienia i usług gastronomicznych przygotowuje do zadań związanych z planowaniem i oceną żywienia, organizowaniem produkcji gastronomicznej, planowaniem i wykonywaniem usług gastronomicznych.

Aby otrzymać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, należy zdać egzamin z poszczególnych kwalifikacji. Pierwszy egzamin odbywa się w klasie trzeciej, drugi po pierwszym półroczu klasy czwartej. Drugie półrocze klasy czwartej jest przeznaczone na realizację przedmiotów ogólnokształcących przygotowujących do egzaminu maturalnego. Praktyka zawodowa w czteroletnim cyklu kształcenia wynosi 4 tygodnie i jest realizowana w różnych zakładach gastronomicznych na terenie województwa małopolskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane wycieczki zawodoznawcze w kraju i za granicą, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności. Również udział w bezpłatnych seminariach tematycznych, kursach i szkoleniach umożliwia uzyskanie dodatkowych kwalifikacji i certyfikatów, niezbędnych w pozyskaniu miejsca pracy po ukończeniu kształcenia w Technikum. Dzięki współpracy z pracodawcami, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach kulturalnych związanych z branżą gastronomiczną, co jest bardzo dobrą formą zdobywania umiejętności zawodowych i może dać dobry początek kariery zawodowej.

Dzięki zdobywaniu umiejętności przy wykorzystaniu profesjonalnej bazy gastronomicznej, uczniowie nie tylko na wysokim poziomie zdają egzaminy z kwalifikacji, ale są również poszukiwanymi pracownikami na lokalnym rynku pracy.

 

  1. Technikum: kelner

Kelner gra pierwsze skrzypce w każdej restauracji. Uśmiechnięty, godny zaufania i pełen kurtuazji jest kwintesencją dobrych relacji z klientami i bogactwem restauratorów. Jest dobrym duchem formalnych przyjęć, jak i uroczystych, rodzinnych spotkań.

Profesjonalna obsługa kelnerska to prawdziwa sztuka, którą można w pełni poznać i opanować a nawet pokochać. Takie możliwości daje również Zespół Szkół Zawodowych i Palcówek w Krościenku n.D., który spośród wielu zawodów oferuje także technikum kelnerskie.

Kelner zajmuje się:

  • kompleksową obsługą konsumenta,
  • prowadzi dokumentację sprzedaży i rozliczenia kelnerskie,
  • serwuje potrawy i napoje,
  • przygotowuje salę konsumpcyjną do obsługi kelnerskiej,
  • nakrywa stoły z uwzględnieniem pory dnia i składanego zamówienia oraz z wykorzystaniem elementów dekoracyjnych (np. kompozycje kwiatowe),
  • udziela konsumentowi informacji dotyczących jadłospisów, przyjmuje i rejestruje zamówienia.

Dodatkowym atutem tego zawodu jest praca w ciągłym kontakcie z ludźmi. Pozwala to rozwijać u kelnera różne umiejętności, poznawać zwyczaje, kulturę różnych narodów, pogłębiać umiejętności językowe.

Charakterystyka zawodu

Kelner wykonuje czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gości w zakładach gastronomicznych, obsługą przyjęć okolicznościowych, kelnerską obsługą gości w pokoju hotelowym, obsługą kongresów, targów, wystaw, spotkań, konferencji i innych imprez oraz świadczeniem gastronomicznych usług cateringowych dla gości poza zakładem, tj. w pomieszczeniach przewoźników, klienta, plenerze. Do głównych zadań kelnera można zaliczyć przygotowanie sali konsumenckiej do obsługi gości, obsługiwanie gości z wykorzystaniem różnych systemów obsługi, serwowanie potraw i napojów różnymi metodami i technikami oraz inkasowanie należności za potrawy, napoje i towary handlowe z zastosowaniem form gotówkowych i bezgotówkowych. Nieodłącznym zadaniem kelnera obsługującego gości jest doradzanie i udzielanie gościom informacji na temat podawanych potraw i napojów, posługiwanie się narzędziami, maszynami i urządzeniami wykorzystywanymi do obsługi, a także nakrywanie i sprzątanie stołów w zależności od rodzaju świadczonych usług dla gości oraz sporządzanie potraw i napojów w obecności gości. Kelner, jak każdy pracownik gastronomii, jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących procedur zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne i wysoką jakość żywności. Ze względu na bezpośredni kontakt z gośćmi kelner staje się odpowiedzialny za odpowiednie ich przyjęcie, właściwą atmosferę w zakładzie gastronomicznym, jest „żywą reklamą” zakładu gastronomicznego.

Rozwijający się rynek usług hotelarskich i turystycznych daje możliwości podjęcia pracy w tym sektorze. Jest to zawód pożądany we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Miejsca pracy:

  • hotele i pensjonaty turystyczne,
  • restauracje,
  • kawiarnie,
  • ośrodki wypoczynkowe,
  • zakłady uzdrowiskowe,
  • agroturystyka.

Po ukończeniu technikum uczeń może przystąpić do egzaminu maturalnego, a następnie kontynuować naukę na studiach wyższych. Będzie mógł również uzupełnić swoje kwalifikacje w szkołach policealnych lub na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

W trakcie nauki w technikum uczeń zdaje egzaminy w poszczególnych kwalifikacjach. Po każdym zdanym egzaminie uczeń otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Gdy uczeń zda wszystkie egzaminy i ukończy szkołę, otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie KELNER. Posiadane świadectwo i dyplom będą „furtką” do podjęcia pracy w renomowanych lokalach i zakładach gastronomicznych.

 

  1. Branżowa Szkoła I stopnia: kucharz

Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką. Kucharz musi odznaczać się nie tylko wyczuciem smaku, ale i kreatywnością. To od jego pomysłów i wyobraźni zależy, czy wymyślone dania będą smaczne i czy będą pięknie wyglądały. Kształcąc się w zawodzie kucharz, zdobędziesz wiedzę na temat przeróżnych kultur kulinarnych, łączenia składników i smaków, nabędziesz umiejętności przygotowania różnorodnych potraw, ich podania w bardzo atrakcyjnej formie, nakrycia, dekoracji stołu. Wszystkie te umiejętności zawodowe zdobędziesz w naszej szkole w rzeczywistych warunkach pracy.

Miejscem pracy dla kucharza mogą być wszelkiego rodzaju podmioty gospodarcze zajmujące się prowadzeniem działalności gastronomicznej: restauracje, kawiarnie, hotelowe zakłady gastronomiczne, ośrodki wypoczynkowe, szpitale, szkoły, przedszkola, internaty, stołówki prowadzone przez zakłady pracy. Można także rozpocząć własną działalność cateringową i obsługiwać prywatne imprezy lub zająć się przygotowaniem i produkcją wyrobów i półproduktów kulinarnych dla innych firm z sektora usługowo-gastronomicznego.

Atuty uczenia się zawodu kucharza w naszej szkole:

  • zajęcia praktyczne zawodowe wyłącznie na terenie szkoły,
  • zajęcia w pracowni technologicznej będącej salą egzaminacyjną,
  • wycieczki branżowe pogłębiające wiedzę zawodową, rozwój zainteresowań zawodowych,
  • bezpłatne staże zawodoznawcze dla najlepszych uczniów,
  • wyjazdy na pokazy i targi gastronomiczne,
  • możliwość udziału w konkursach gastronomicznych,
  • udział w akcjach promujących zdrowe odżywianie,
  • szeroka oferta bezpłatnych kursów z branży gastronomicznej, np. baristy, barmana, kuchni świata, carvingu, obsługi kasy fiskalnej, obsługi kelnerskiej,
  • nauka wyłącznie w systemie dziennym.

Szeroka oferta zajęć dodatkowych– pozalekcyjnych.

 

  1. Branżowa Szkoła I stopnia: cukiernik

Proponujemy Ci naukę w Branżowej Szkole I stopnia i zdobycie zawodu cukiernika.

W ciągu 3 lat nauki możesz wyuczyć się tu poszukiwanego na rynku pracy fachu. Dołącz do nas, a na pewno nie pożałujesz podjętej decyzji.

Praca cukiernika polega przede wszystkim na produkcji wszelkiego rodzaju ciast, ciastek, tortów, deserów, cukierków, pieczywa cukierniczego, lodów i elementów dekoracyjnych, które poza walorami smakowymi powinny również posiadać walory estetyczne.

W zawodzie tym istotna jest wyobraźnia, umiejętność modyfikowania przepisów, dostosowywania ich do okoliczności. Dobry cukiernik umie również realizować swoje autorskie pomysły, stąd jest to zawód dla ludzi pomysłowych i z wyobraźnią. Istotne są również zdolności manualne, niezbędne przy dekorowaniu tworzonych deserów.

Po zakończeniu nauki w szkole będziesz umiał:

  • prawidłowo przygotować surowce, maszyny i urządzenia do procesu produkcji,
  • obsłużyć każde stanowisko w cukierni, ciastkarni,
  • posługiwać się schematami technologicznymi i recepturami wyrobów cukierniczych i ciastkarskich,
  • odpowiednio przygotować wyroby do sprzedaży,
  • możesz dodatkowo wziąć udział w organizowanych w szkole kursach lub warsztatach cukierniczych, dotyczących sporządzania różnych rodzajów ciast, ich wypieku oraz ich dekoracji,
  • masz możliwość brać udział w konkursach cukierniczych i wycieczkach zawodoznawczych,
  • możesz dodatkowo kształcić swoje umiejętności zawodowe przez pomoc w przygotowaniu różnych wyrobów cukierniczych na bankiety oraz przyjęcia okolicznościowe.

Posiadając takie umiejętności możesz podjąć pracę we wszystkich cukierniach, ciastkarniach lub piekarniach. Możesz również uruchomić własną działalność produkcyjną, zgodnie z zasadami dobrej praktyki higienicznej i produkcyjnej.

Dziękujemy za zapoznanie się z ofertą kształcenia zawodowego

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych

 

OFERTA BRANŻY TURYSTYCZNO – HOTELARSKIEJ

 

1.Technik obsługi turystycznej

Kierunek z przyszłością, kierunek dla Ciebie!

 

Jeżeli lubisz podróżować, spędzać aktywnie czas,

organizować wypoczynek dla siebie i innych, to nasza szkoła jest właśnie dla Ciebie!

 

Gwarantujemy:

– atrakcyjne i ciekawe lekcje związane z turystyką,

– zajęcia praktyczne w nowoczesnej pracowni turystycznej,

– bogatą ofertę praktyk w najlepszych biurach podróży,

– dodatkowe zajęcia pozalekcyjne,

– wyjazdy na ciekawe szkolenia i konferencje,

– kursy tematyczne, np. animator czasu wolnego,

– wycieczki zawodoznawcze.

 

U nas nauczysz się jak:

– organizować własną działalność turystyczną,

– organizować imprezy turystyczne krajowe i zagraniczne dla zróżnicowanego odbiorcy,

– obsługiwać klientów korzystających z usług turystycznych,

– rozliczać imprezy i usługi turystyczne,

– udzielać informacji turystycznej,

– poszerzać swoją wiedzę o regionie, kraju i świecie,

– poznawać kulturę innych narodów.

 

Co dalej?

Ukończenie technikum obsługi turystycznej umożliwi Ci w przyszłości:

– kontynuowanie nauki na studiach wyższych,

– założenie biura podróży,

– nawiązanie kontaktów z ludźmi innych narodowości,

– pracę w biurach turystycznych w Polsce i na świecie,

– pracę w ośrodkach informacji turystycznej,

– pracę w instytucjach zajmujących się promocją turystyki.

 

 

  1. Technik hotelarstwa

Jeśli jesteś ciekawy świata, lubisz poznawać ludzi, nawiązywać kontakty interpersonalne, jesteś osobą empatyczną nastawioną na spełnianie oczekiwań innych osób – ten zawód jest dla Ciebie!

Kształcenie w zawodzie technik hotelarstwa trwa cztery lata w ramach dwóch kwalifikacji:

  1. Planowanie i realizacja usług w recepcji

Uczniowie poznają zasady przyjmowania i ewidencjonowania rezerwacji usług dokonywanych przez gości indywidualnych oraz grupy zorganizowane. Uczą się procedur związanych z obsługą gości w recepcji, udzielania informacji turystycznych, oferowania dodatkowych usług zgodnych z ofertą obiektu, rozliczania pobytu gości w hotelu.

  1. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

Uczniowie zaznajamiani są z zasadami utrzymania porządku w jednostkach mieszkalnych oraz odpowiedzialnością materialną za pozostawione mienie przez gości. Przygotowują śniadania dla gości hotelowych oraz uczą się technik nakrywania stołu, przygotowywania sali konsumpcyjnej i podawania potraw. Organizują i rozliczają dodatkowe usługi zgodnie z zamówieniem.

 

Po zdaniu obydwu kwalifikacji uczeń uzyskuje tytuł: technik hotelarstwa. Przystępuje również do egzaminu maturalnego umożliwiającego kontynuowanie nauki na studiach wyższych.

 

Zalety kierunku w Naszej Szkole:

– atrakcyjne formy prowadzenia zajęć edukacyjnych,

– dodatkowe zajęcia pozalekcyjne np. język angielski branżowy, kurs baristy , kurs barmański, kurs animatora czasu wolnego, kurs florystyczny, kurs kelnerski,

– przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia,

– wycieczki zawodoznawcze do luksusowych hoteli np. w Krakowie Warszawie, na Słowacji,

– praktyki odbywane są w zaprzyjaźnionych hotelach w Szczawnicy, Zakopanem,

– możliwość udziału w olimpiadzie hotelarskiej i odnoszenia sukcesów (od 5 lat nasi uczniowie są w finale ogólnopolskim tej olimpiady) – podczas tygodniowego pobytu w luksusowym hotelu w Kołobrzegu spotykają się z pasjonatami hotelarstwa,

– możliwość odbycia stażu zawodowego w lokalnych hotelach oraz nad morzem, np. w tym roku był do wyboru hotel w Szczawnicy lub w Kołobrzegu. Staż trwa miesiąc i dostajemy za pracę wynagrodzenie,

– nasz kierunek jest bardzo ciekawy, przyjemny do nauki i dzięki niemu możemy mieć bardzo ciekawą pracę w przyszłości, a w naszym otoczeniu zawód hotelarza zawsze będzie pożądany ze względu na turystów, którzy odwiedzają nasz region by wypoczywać w pobliskich hotelach.

 

Wielki świat czeka – pomożemy spełnić Twoje marzenia!

Nauczyciele przedmiotów turystyczno-hotelarskich

 

 

OFERTA BRANŻY INFORMATYCZNEJ

 

1.Technik informatyk

Informatyk zawodem naszych czasów

We współczesnych czasach informatyk jest zawodem najbardziej pożądanym. Dlaczego? Informatyka zdominowała już niemal każdą dziedzinę życia. Potrzebni na rynku pracy są specjaliści z zakresu programowania aplikacji, administrowania bazami danych, serwisu komputerów, budowania sieci komputerowych a także projektowania graficznego stron WWW. Umiejętności i wiadomości z tego zakresu możesz poznać właśnie w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.

Technik informatyk to kierunek, który daje możliwość spojrzenia na informatykę w szerokim spektrum, dzięki czemu naszą Szkołę kończą osoby, które z powodzeniem odnajdują się na rynku pracy. Praktyki odbywane u potencjalnych pracodawców dają możliwość sprawdzenia umiejętności i wiedzy nabytej w szkole. Wielu naszych uczniów dostaje propozycję pracy z miejsca, gdzie odbywali praktykę.

Nasz kierunek to nie tylko świetne przygotowanie do zawodu, to również przygotowanie do studiów informatycznych na uczelniach wyższych, gdzie również nasi absolwenci odnoszą sukcesy. Jeżeli pragniesz realizować swoją pasję w programowaniu, zarządzaniu, naprawianiu i konfigurowaniu urządzeń techniki komputerowej, zapraszamy do Nas!

Grono uczniowskie tworzą ludzie ambitni, pracowici i pomysłowi. Wiele idei uczniowskich jest realizowanych jako projekty informatyczne. Odbywają się u nas organizowane przez naszych uczniów m.in. rozgrywki e-sportowe, ale oprócz tego nasi uczniowie cały czas poszukują nowych wyzwań np. w postaci uruchomienia komputera zanurzonego w oleju. Z inicjatywy uczniowskiej zorganizowany został wyjazd w tym roku na ćwierćfinały IEM(Intel Extreme Masters) w Katowicach. Obecnie tworzone jest u nas studio telewizyjne, które pomoże rozwijać kolejne pasje naszych uczniów.

Atutami technikum informatycznego są: świetna atmosfera, bardzo dobry sprzęt komputerowy i przede wszystkim nasi wspaniali uczniowie!

Zapraszamy i Ciebie! Jesteśmy otwarci na osoby lubiące pracować w zespole, ale także czekamy na indywidualistów.

Dziękujemy za zapoznanie się z ofertą

Nauczyciele przedmiotów informatycznych

 

 


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA – KLASA WIELOZAWODOWA


 

Klasa wielozawodowa umożliwia elastyczne dostosowywanie kształcenia do potrzeb pracodawców na współczesnym rynku pracy. To specyficzny rodzaj klasy, w której uczniowie uczą się wielu zawodów. Szkoła stwarza młodzieży szansę zdobywania umiejętności w zawodach usługowych typu: fryzjer, elektryk, blacharz samochodowy, murarz – tynkarz, kamieniarz i inne.

Podstawą organizacji nauki zawodu w klasie wielozawodowej jest umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego podpisana pomiędzy pracodawcą a uczniem jako młodocianym pracownikiem. Umiejętności praktyczne uczniowie doskonalą w zakładach pracy, natomiast wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych zdobywają na kursach organizowanych przez różne Ośrodki Dokształcania Zawodowego.

Nauka trwa 3 lata, w czasie których młodzież pogłębia swoje umiejętności zawodowe. Zaletą systemu kształcenia w klasach wielozawodowych jest nauka zawodu w rzeczywistych warunkach pracy oraz nawiązanie współpracy z potencjalnym pracodawcą.

 

Zapraszamy

 

Nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.

  

 

SZKOŁA POLICEALNA

 

 

Kształcenie w zawodzie Technik usług kosmetycznych trwa cztery semestry. W trakcie zajęć słuchacze zdobywają umiejętności przeprowadzania diagnozy kosmetycznej, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, udzielania porad kosmetycznych a także organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego. W pierwszym roku nauki słuchacze zdobywają umiejętności wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających twarzy, szyi i dekoltu. W drugim roku nauki zdobywa się umiejętności z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających dłoni, stóp i ciała.

Dzięki współpracy Szkoły z gabinetami i firmami kosmetycznymi w trakcie trwania nauki w szkole słuchacze mają również dodatkowe możliwości zdobycia umiejętności wykraczających poza ramy określone w podstawie programowej kształcenia w zawodzie. Dodatkowe szkolenia i kursy pozwalają na zdobycie certyfikatów ułatwiających znalezienie pracy i profesjonalne wykonywanie zawodu.

Wielkim atutem Szkoły jest własna, nowocześnie wyposażona pracownia kosmetyczna, w której obywają się ćwiczenia praktyczne. Nowoczesny sprzęt, w tym m.in. wielofunkcyjne kombajny kosmetyczne umożliwiają zapoznanie z szerokim wachlarzem zabiegów kosmetycznych, takich jak: mikrodermabrazja, ultradźwięki, peeling kawitacyjny, d’arsonval, brush, galwan z funkcją jonoforezy, hot-cold, wapozon, aromatoterapia. Ćwiczenia praktyczne są realizowane z wykorzystaniem kosmetyków i środków pielęgnacyjnych renomowanych firm kosmetycznych, co zapewnia bardzo wysoką jakość i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Zajęcia prowadzone w małych grupach pozwalają na indywidualne traktowanie każdego słuchacza i bardzo dobry kontakt z prowadzącymi zajęcia. Praktyki zawodowe odbywają się pod okiem wykwalifikowanych kosmetyczek i kosmetolożek, w najlepszych gabinetach kosmetycznych i salonach urody naszego regionu m.in. w Solar Spa Hotel, Hotel Spa Budowlani w Szczawnicy.

Kolejnym atutem szkoły jest fakt, że jest to szkoła publiczna, prowadzona przez Powiat Nowotarski, a zatem kształcenie w szkole jest dla słuchaczy bezpłatne i nie ponoszą oni żadnych opłat związanych z kształceniem. Kształcić się w niej mogą osoby dorosłe, które ukończyły szkołę średnią, matura nie jest wymagana.

Dodatkową zaletą i ułatwieniem dla słuchaczy jest nauka w systemie zaocznym; zajęcia odbywają się w soboty i w niedziele, dwa lub trzy razy w miesiącu, co pozwala na podjęcie kształcenia również osobom aktywnym zawodowo, które chcą zmienić zawód lub podnieść swoje kwalifikacje.

Zapraszamy

 

Nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.

 

 

 

 


19 kwietnia 2024
17 kwietnia 2024
15 kwietnia 2024

ARCHIWUM

  • kwiecień 2024
  • marzec 2024
  • luty 2024
  • styczeń 2024
  • grudzień 2023
  • październik 2023
  • wrzesień 2023
  • sierpień 2023
  • lipiec 2023
  • czerwiec 2023
  • maj 2023
  • kwiecień 2023
  • marzec 2023
  • luty 2023
  • styczeń 2023
  • listopad 2022
  • październik 2022
  • wrzesień 2022
  • sierpień 2022
  • lipiec 2022
  • czerwiec 2022
  • maj 2022
  • kwiecień 2022
  • marzec 2022
  • luty 2022
  • styczeń 2022
  • grudzień 2021
  • listopad 2021
  • październik 2021
  • wrzesień 2021
  • sierpień 2021
  • lipiec 2021
  • czerwiec 2021
  • maj 2021
  • kwiecień 2021
  • marzec 2021
  • luty 2021
  • styczeń 2021
  • grudzień 2020
  • październik 2020
  • sierpień 2020
  • lipiec 2020
  • czerwiec 2020
  • maj 2020
  • kwiecień 2020
  • marzec 2020
  • luty 2020
  • styczeń 2020
  • grudzień 2019
  • listopad 2019
  • październik 2019
  • wrzesień 2019
  • sierpień 2019
  • lipiec 2019
  • czerwiec 2019
  • maj 2019
  • kwiecień 2019
  • marzec 2019
  • luty 2019
  • styczeń 2019
  • grudzień 2018
  • listopad 2018
  • październik 2018
  • wrzesień 2018
  • sierpień 2018
  • lipiec 2018
  • czerwiec 2018
  • maj 2018
  • kwiecień 2018
  • marzec 2018
  • luty 2018
  • styczeń 2018
  • grudzień 2017
  • listopad 2017
  • październik 2017
  • wrzesień 2017
  • sierpień 2017
  • lipiec 2017
  • czerwiec 2017
  • maj 2017
  • kwiecień 2017
  • marzec 2017
  • luty 2017
  • styczeń 2017
  • grudzień 2016
  • listopad 2016
  • październik 2016
  • wrzesień 2016
  • sierpień 2016
  • lipiec 2016
  • czerwiec 2016
  • maj 2016
  • kwiecień 2016
  • marzec 2016
  • luty 2016
  • styczeń 2016
  • grudzień 2015
  • listopad 2015
  • październik 2015
  • wrzesień 2015
  • sierpień 2015
  • lipiec 2015
  • czerwiec 2015
  • maj 2015
  • kwiecień 2015
  • marzec 2015
  • luty 2015
  • styczeń 2015
  • grudzień 2014
  • listopad 2014
  • październik 2014