ZABIERZ RODZINĘ NA ROWER!

Ruch na świeżym powietrzu, zdrowa fizyczna aktywność i towarzystwo najbliższych – tak zapowiada się Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany 19 maja w Nowym Targu. Na uczestników czekają zróżnicowane trasy oraz moc atrakcji.

O dobroczynnym wpływie jazdy na rowerze wiadomo od dawna: dobrze wpływa na kondycję, pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę i wzmacnia serce. Dlatego do dwóch kołek nie trzeba nikogo przekonywać. A już zwłaszcza gdy jeździć można całą rodziną po przyjaznych i urokliwych trasach.

Właśnie taką szansę daje nowotarski Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się 19 maja. To darmowa sportowa impreza, podczas której w niespiesznym i rekreacyjnym tempie będzie można pokonać przygotowane przez organizatorów dystanse. Tych ostatnich są trzy: każdy z nich dostosowany jest do wieku oraz umiejętności rowerzysty. Ci najmłodsi przejadą się trasą mini/small, młodzież oraz mamy mogą wybrać midi/medium, a ci, którym sportowym ambicjom nie brakuje, sprawdzą swoje siły na dystansie maxi/large.

Wszyscy zawodnicy wystartują punktualnie o 13.00 z Rynku w Nowym Targu, by w swoim tempie dojechać do Parku im. Adama Mickiewicza. To tam będzie zlokalizowana meta, a także miasteczko rowerowe, gdzie każdy ze startujących otrzyma pamiątkowy medal i ciepły posiłek regeneracyjny. Odbędą się tam również gry i zabawy dla najmłodszych: darmowe dmuchańce i gra terenowa „szukamy biało-czerwonych”. Dzieci będą mogły spróbować również swoich sił w zawodach w osobnych zawodach. Te rozpoczną się o 15.30.

Aby wystartować w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, należy zameldować się 19 maja na nowotarskim Rynku i zapisać siebie oraz swoich najbliższych. Wszyscy uczestnicy otrzymają numery startowe. Do startu niezbędny jest sprawny rower oraz kask

Rodzinne Rajdy Rowerowe to wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Małopolskiego Związku Kolarskiego. Partnerem wydarzenia jest także Miasto Nowy Targ. Honorowy patronat nad rajdem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa. Takie partnerstwo gwarantuje doskonałą organizację całego przedsięwzięcia. Tym bardziej, że odbywają się one od 2014 roku, a do tej pory udział w nich wzięło blisko 9 000 osób. Rodzinne Rajdy Rowerowe w 2015 roku zajęły drugie miejsce w plebiscycie „Odkrywamy Małopolskę” w kategorii Wydarzenia.

Więcej informacji na stronie www.rodzinnerajdyrowerowe2018.pl.

Do końca lipca odbędzie się jeszcze pięć rodzinnych rajdów: w Szczucinie (17 VI), Gorlicach (24 VI), Przeciszowie (7 VII), Dobczycach (8 VII) oraz Alwerni (22 VII).

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małoposkiego.

PROGRAM RAJDU:

11.00 – 12.45  zgłoszenia do Rajdu, pobieranie numerów i pakietów – Rynek- Ratusz (parking pod Miejską Halą Lodową)

12.45 – 13.00  zbiórka uczestników do startu w Rynku

13.00 Rynek – start Rodzinnego Rajdu Rowerowego na wszystkie trasy

14.00 – 16.30  przyjazd do mety w Parku Miejskim, posiłek.

14.30 – 16.30  piknik sportowy, występy, konkursy

15.00 – 15.30   zapisy do zawodów dla dzieci

15.30 zawody dla dzieci w Parku Miejskim

14.00 – 16.30  animacje dla najmłodszych, dmuchańce, konkursy, występy artystyczne

16.15 – wręczenie pucharów i dyplomów wszystkim dzieciom biorącym udział w zawodach

16.30 – zakończenie imprezy

 

Trasa MAXI (38 km):

Rynek – Park Miejski – ścieżka rowerowa – Maruszyna – Stare Bystre Górne – Stare Bystre Dolne – Domański Wierch – Czarny Dunajec ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr – Nowy Targ SzwT – Nowy Targ Park Miejski

Trasa MIDI  (26 km):

Rynek – Park Miejski – ścieżka rowerowa – Maruszyna – Stare Bystre Górne – Rogoźnik – ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr – Nowy Targ Park Miejski

Trasa MINI  (14 km):

Rynek – Park Miejski – ścieżka rowerowa – Stare Bystre – ścieżka rowerowa Szlak wokół Tatr –

Nowy Targ –  ścieżka rowerowa SzwT –  Nowy Targ Park Miejski

 


27 maja 2020
23 maja 2020
22 maja 2020