WEEKENDOWE ZDARZENIA Z UDZIAŁEM MOTOCYKLI

Tylko w weekend odnotowano pięć zdarzeń z udziałem motocykli. Na szczęście obrażenia osób biorących udział w kolizjach okazały się niegroźne. Apelujemy o ostrożna jazdę.

W piątek w Chabówce kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do warunków drogowych,  stracił panowanie nad pojazdem i motocykl przewrócił się. Mężczyzna kierujący jednośladem oraz pasażerka zostali niegroźnie ranni. Sprawca zdarzenia został ukaranym mandatem karnym. Natomiast w niedzielę odnotowano, aż cztery zdarzenia z udziałem motocykli.  W Czarnym Dunajcu podczas jazdy motocyklem doszło do uszkodzenia opony i zderzenia z samochodem osobowym marki Opel. Jak się okazało przednia opona była w złym stanie technicznym. W tym przypadku również zastosowano postępowanie mandatowe wobec motocyklisty. W Tylmanowej kierujący volkswagenem podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklistą. Natomiast w Chochołowie i Tylmanowej motocykliści spowodowali kolizje drogowe i odjechali z miejsca zdarzenia. Okoliczności tych zdarzeń wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu i Krościenku nad Dunajcem.

Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

nowy-targ.policja.gov.pl, fot. OSP Tylmanowa


14 marca 2023
13 marca 2023
13 marca 2023