Sprawcy rozboju na sklep spożywczy w Nowym Targu zatrzymani

Sprawców osadzono w policyjnym areszcie

W dniu 16 stycznia 2015 roku o godzinie 21:30 w Nowym Targu przy ul. Ludźmierskiej do sklepu spożywczego wtargnął zamaskowany sprawca, który grożąc ekspedientce mieszkance Nowego Targu, trzymanym w ręku tasakiem dokonał kradzieży kasety sklepowej z zawartością pieniędzy, 10 butelek alkoholu i papierosów o łącznej wartości 3000 zł. Sprawca po wybiegnięciu ze sklepu wsiadł do VW Golf, który czekał zaparkowany przed sklepem i odjechali w nieustalonym kierunku.

Policjanci skierowani na miejsce zdarzenia po uzyskaniu wstępnych informacji szybko wytypowali sprawców. Najpierw udało się odnaleźć porzucony samochód, a chwilę później nowotarscy funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o dokonanie rozboju dwóch mężczyzn w wieku 28 oraz 32 lat mieszkańców Nowego Targu. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie. Utracone mienie odzyskano w całości.

W wyniku prowadzonych czynności udało się ustalić, że Ci sami sprawcy godzinę wcześniej dokonali kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego znajdującego się przy ul. Kolejowej w Nowym Targu, gdzie skradli kasę fiskalną jednak bez zawartości gotówki.

Wobec sprawców rozboju Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

 


14 marca 2023
13 marca 2023
13 marca 2023