Spotykają się w Tylmanowej !!

W sobotę  w Tylmanowej gościć będą  kolędnicy misyjni z całej diecezji z okazji Jubileuszu 25 lecia kolędników misyjnych. Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w różnych grupach w parafii. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń​.

Hasło tegorocznego koledowania brzmiało: „E gonda Nzapa e mu singila!” –  w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!”

W roku 2016 w kolędowaniu misyjnym w prawie 420 parafiach wzięło udział ponad 21 tysięcy dzieci, a odwiedziły one, jak co roku, około 150 tys. mieszkań i domów. Zebrali ponad 1 mln 600 tyś. zł.

Jest już tradycją, że po zakończeniu kolędowania organizowane jest diecezjalne spotkanie kolędników. W XVIII takim spotkaniu w Mielcu, któremu przewodniczył biskup diecezjalny i które jest formą corocznego Kongresu Misyjnego dzieci w diecezji tarnowskiej, wzięło udział niemal 1620 dzieci z 64 parafii diecezji, ponad 50 księży i sióstr oraz niemal 200 opiekunów świeckich.

 

źródło: http://www.misje.diecezja.tarnow.pl


19 października 2018
19 października 2018
18 października 2018