Spotkanie policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej w Tylmanowej

Dzisiaj (15.10.19r.)  asp. szt. Krzysztof Dolański,  dzielnicowi asp. szt Adam Lichoń, oraz asp. szt. Paweł Polak przeprowadzili cykl spotkań z uczniami Szkoły Podstawowej w Tylmanowej.  Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Uczniowie poprzez zabawę uczyli się jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drogach, policjanci zwrócili uwagę również na bezpieczeństwo podczas zabaw z rówieśnikami i zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, które spotkają na ulicy albo zapukają do drzwi ich domu.

Szkoła Podstawowa w Tylmanowej mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo swoich uczniów bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Dlatego dzieci zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, które są  bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa szczególnie o tej porze roku, kiedy znacznie szybciej zapada zmierzch.

Organizatorami X już edycji konkursu są Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki,  oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Partnerami akcji są Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Radio Kraków. Patronat honorowy objęli: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztof Pobuta, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

http://nowy-targ.policja.gov.pl


31 sierpnia 2020
29 sierpnia 2020
15 sierpnia 2020