Potrącenie pieszego we Frydmanie

Kierujący samochodem osobowym 22-latek potrącił 52-letniego mężczyznę. Pieszy z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala. 22-latek był w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło w dniu 1 października br. wieczorem w miejscowości Frydman. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, 22-letni kierujący renault potrącił znajdującego się na jezdni 52-letniego mężczyznę. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodem 22-latek był pod wpływem alkoholu.  Jak przyznał kilka godzin wcześniej wypił piwo. Badanie wykazało u kierującego blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. 22-latek stracił prawo jazdy.  Do zdarzenia doszło wieczorem, kiedy na zewnątrz panował już półmrok. Dodatkowo padał deszcz, a jezdnia była mokra. Kierujący przyznał, że w ostatniej chwili zauważył pieszego. Dokładne okoliczności tego wypadku będą wyjaśniali policjanci w trakcie prowadzonego postępowania.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących aktualnie warunków drogowych, a także o zwiększenie uwagi szczególnie po zmroku i podczas opadów deszczu.

Pieszym przypominamy o konieczności noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i zachęcamy do używania odblasków również w obszarze zabudowanym.


6 listopada 2021
25 października 2021
1 października 2021