Policyjne działania „SMOG” na terenie powiatu nowotarskiego

Wczoraj policjanci na terenie powiatu nowotarskiego prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Celem działań było eliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu oraz nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Funkcjonariusze skontrolowali 77 pojazdów, przeprowadzili 21 pomiarów analizatorem spalin i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

W działania włączyli się również funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.  Podczas kontroli każdorazowo sprawdzany był stan techniczny pojazdów,  stan trzeźwości kierujących oraz wymagane uprawnienia do kierowania. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy i policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem na terenie miejscowości Szczawnica i Krościenko łącznie zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i nieprawidłowości w zakresie emisji spalin oraz ujawnili 3 kierujących pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 9.00 w Krościenku nad Dunajcem kierujący bmw, 54-letni mieszkaniec gminy Krościenko miał 0.35 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierujący fiatem z gminy Nowy Targ miał 0.23 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu ( art. 87§1 k.w.) grozi grzywna do 5 000 złotych i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.

Po godzinie 10.00 w Szczawnicy kierujący citroenem, 35-latek z powiatu nowosądeckiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna w ogóle nie posiadał dokumentów i uprawnień do kierowania. Za stan techniczny citroena funkcjonariusze wirtualnie zatrzymali dowód rejestracyjny. 35-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ( art. 178a k.k.) grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


24 maja 2019
20 maja 2019
20 maja 2019