Co policja robiła w gminie i przedszkolu?

We wtorek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem odwiedzili przedszkolaków w Niepublicznym Przedszkolu  „Akademia Przedszkolaka” w Tylmanowej.

Dzieci z uśmiechem na twarzy powitały stróżów prawa. Przedszkolaki z dyżym zaciekawieniem słychały funkcjonariuszy i zadawały wiele pytań, na które policjanci bardzo chętnie udzielali odpowiedzi. Maluchy mogły poznać bliżej zawód i specyfikę pracy policjanta. Największą radość sprawiła możliwość zobaczenia z bliska radiowozu. Każdy kto siadł za kierownicą mógł poczuć się jak prawdziwy policjant.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas zabaw, podróży  i poruszania się po drodze. Dzieci otrzymały od policjantów odblask, tak ważny element szczególnie o tej porze roku.


Wójt Gminy Ochotnica Dolna na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem przekazał elementy odblaskowe, które będą przekazywane dzieciom z terenu gminy podczas spotkań profilaktycznych.  Policjanci z komisariatu systematycznie prowadzą działania mające na celu promowanie bezpieczeństwa na drogach.  W trakcie prowadzonych pogadanek funkcjonariusze przypominają uczniom i przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale także o zasadności i obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Odblaski zakupione w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019 na początku listopada na ręce Zastępcy Komendanta Komisariatu przekazał również Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem.

Serdecznie dziękujemy za przekazane odblaski. Wszystkie zostaną wręczone dzieciom podczas spotkań, a wykorzystane i używane w prawidłowy sposób  na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

http://nowy-targ.policja.gov.pl/


27 maja 2020
23 maja 2020
22 maja 2020