Pienińskie dary Ducha – bierzmowanie w Szczawnicy i Krościenku

 

W Szczawnicy 30 kwietnia do sakramentu bierzmowania przystąpiła młodzież z miejscowej parafii oraz kandydaci ze Szachtowej i Jaworek. Młodych parafian szczawnickich, którzy przyjęli dary Ducha Świętego było 41. Szachtowa i Jaworki cieszą się w tym roku z 12 bierzmowanych.

Po Eucharystii w Szczawnicy bp. Stanisława Salaterskiego zaprosili na tratwę flisacy pienińscy, z którymi biskup w pół godziny ze Szczawnicy pod kościół w Krościenku.

W kościele parafialnym w Krościenku do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi z parafii w Grywałdzie (19 kandydatów), Sromowcach Niżnych (9 kandydatów) i Krościenka (40 kandydatów). Łącznie 30 kwietnia dzięki posłudze bp Salaterskiego Duch Święty zstąpił na 121 młodych katolików.

Biskup w homilii zwrócił uwagę na to, że Duch Święty nieustannie towarzyszy wierzącym przypominając od wieków prawdy wyznawanej wiary.
– Najpierw przez natchnienia, które odczytujemy w modlitwie, ciszy, adoracji. Serce człowieka, wierzącego, katechizowanego, słuchającego słowa Bożego odnajduje w Ewangelii klucz do rozwiązywania problemów codzienności tak, aby nasze decyzje podobały się Bogu. Pomoc i przypominanie dokonuje się także przez Kościół, przez nauczanie papieża, biskupów, przez zmysł wiary, który wypełnia serca i umysły wierzących – mówił w homilii.

Bóg, przypomniał kaznodzieja, pomaga nam także przez ludzi, których spotykamy na drogach naszego życia: rodziców, kapłanów, wychowawców, ale i świętych, których poznajemy. W tym przez przykład św. Stanisława Kostki, któremu w tym roku się przyglądamy w sposób szczególny.
– Drodzy bierzmowani, podejmijcie odważną i ofiarną współpracę z natchnieniami Ducha Świętego na każdy czas. Zachęta płynąca z nieba niech będzie dla was wskazaniem, że jesteśmy zaproszeni do niezwykłości, do bycia ludźmi nieprzeciętnymi, a nie jesteśmy przeznaczeni do bylejakości. Duch Święty przypomina nam i pomaga, byśmy byli bohaterami i ludźmi świętymi – apelował do kandydatów bp Stanisław Salaterski.

http://tarnow.gosc.pl

więcej zdjęc

SZCZAWNICA

KROŚCIENKO


16 stycznia 2019
16 stycznia 2019
16 stycznia 2019