Pamięci twórcy potęgi polskiego kolarstwa
Wyścig Łasaka od lat jest zaliczany do najważniejszych punktów w międzynarodowym kalendarzu imprez kolarskich. Peleton będzie rywalizował na znanej już rundzie, na której od dwóch lat rozgrywana jest polska jednodniówka. Ciężka pętla, o długości niespełna 30 kilometrów, rozpoczyna się wymagającym podjazdem pod Przełęcz pod Ostrą (4,8 km; 6%), znaną z wyścigów samochodowych.
Zanim kolarze z 27 ekip zjadą z najdłuższej wspinaczki na trasie, czekać ich będzie selektywna Przełęcz Słopnicka (900 m; 9,6%). W końcówce rundy ulokowano dwie kilkuset metrowe ścianki, których nachylenie dochodzi do kilkunastu procent. Ze szczytu ostatniej z nich, do mety prowadzi wąski zjazd. Zawodnicy pokonają rundę pięciokrotnie.
Henryk Łasak jest twórcą potęgi polskiego kolarstwa. Ma wielu wspaniałych naśladowców, tak trenerów jak i zawodników, którzy kontynuują jego dzieło. Na starcie każdego roku spotykają się utytułowani zawodnicy światowej klasy, reprezentujący różne państwa i renomowane ekipy oraz młodzi zawodnicy, mający już w dorobku medale mistrzów świata i Europy
– podkreślił marszałek Witold Kozłowski.
Memoriał Jana Magiery po raz kolejny jest wydarzeniem rozszerzającym Wyścig Łasaka, upamiętniającym doskonałego kolarza Jana Magierę, pochodzącego z Małopolski. Magiera z dumą reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Tokio (1964) i Meksyku (1968).
W Limanowej atrakcyjnie zapowiada się także występ cheerleaderek z Nowego Sącza i Kamienicy, które w tym roku zdobyły srebrny medal podczas mistrzostw Europy w Weronie i po raz kolejny rozsławiły Polskę i nasz region na świecie.
W ramach wydarzenia zorganizowane będą konkury dla dzieci, malowanie twarzy i zawody na ergometrach. Dla mieszkańców zostanie przygotowane stoisko gospodyń wiejskich z regionalnymi smakołykami.
Organizator w tym roku zaplanował Wyścig im. Henryka Łasaka „Memoriał Henryka Łasaka” dla dzieci i młodzieży. Dzieci wystartują w sześciu kategoriach, do 12 roku życia, z podziałem na chłopców i dziewczęta.
A: wyścig rowerów bieżnych do 3 lat – 100 m, B: wyścig rowerowy dla rocznika 2018-2019 – 200 m, C: wyścig rowerowy dla rocznika 2016-2017 – 400 m, D: wyścig rowerowy dla rocznika 2014-2015 – 600 m, E: wyścig rowerowy dla rocznika 2012-2013 – 800 m, F: wyścig rowerowy dla rocznika 2010-2011 – 900 m.
Wszystkie informacje oraz regulaminy dostępne są na stronie stronach:
https://memoriallasaka.pl/mini-lasak/
źródło: malopolska.pl
Należy do kategorii: Artykuły, News, Samorząd, Sport, Wydarzenia
Ten post został napisany przez: redaktor