Orszaki Trzech Króli

W poniedziałek 6 stycznia w kilku miejscowościach odbędą się tradycyjne Orszaki Trzech Króli.

Pochody Trzech Króli organizowane są w święto Uroczystości Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami dzieci i królów, wiernych, którzy śpiewając kolędy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi.

 

  • Łącko Pochód wyruszy o godz. 11 z łąckiego Rynku, który zamieni się w dwór króla Heroda. Uda się do kościoła parafialnego, gdzie uczestnicy wraz z Mędrcami oddadzą pokłon Nowonarodzonemu Dzieciątku i zaśpiewają kolędy. O godz. 12 odbędzie się Msza święta.
  • Obidza Na Orszak Trzech Króli zaprasza miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12. Organizatorzy proszą uczestników o założenie strojów kolędowych.
  • Szczawnica Parafia św. Wojciecha w Szczawnicy, Szczawnicki Odział Akcji Katolickiej, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Gmina i Miasto Szczawnica zapraszają na VIII Szczawnicki Orszak Trzech Króli. Pochód wyruszy z pod Park Dolny godz 11:15 po uroczysta msza święta
  • Stary Sącz. Rozpocznie się o godz. 11.30 Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Na godz. 12.45 zaplanowano wymarsz Orszaku, podczas którego prezentowane będą sceny jasełkowe.
  • Nowy Sącz Orszak wyruszy o godz. 10.30 z parkingu przy ul. Gwardyjskiej i przejdzie ul. Lwowską w kierunku Rynku. Pokłon zakończy się uroczystą mszą święta w Bazylice kolegiackiej św. Małgorzaty o godzinie 12.

Jonathan Meyer


4 sierpnia 2020
4 sierpnia 2020
2 sierpnia 2020