NIEDŹWIEDZIE I WILKI CORAZ BLIŻEJ NAS.

W ostatnim czasie wzrosła aktywność wilków i niedźwiedzi.

Początkiem maja zaobserwowano na terenie Spisza i Podhala zwiększoną aktywność niedźwiedzi, które uszkodziły pasieki w pobliżu Boru Harklowskiego oraz miejscowościach Bukowina Tatrzańska i Brzegi. Łącznie zniszczonych zostało kilkanaście uli. Niedźwiedzie podchodziły blisko terenów zamieszkałych.

Obserwacja wilka miała natomiast miejsce w kwietniu w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Niedzica (na obrzeżu Jeziora Sromowieckiego) na drodze wojewódzkiej. Wilka sfilmował mieszkaniec Sromowiec Wyżnych z samochodu na drodze ze Sromowiec do Niedzicy.  Wilk po kilkudziesięciometrowym biegu oddalił się przez pola w stronę słowackiej granicy. W ostatnich latach obserwację wilka są stałe i częstsze na naszym terenie.

Nadleśnictwo Krościenko w związku z tym zwraca się z prośbą do hodowców o pilniejsze doglądanie i zabezpieczenie swoich zwierzostanów ( owiec, bydła, psów i kotów), które puszczane luzem padają ofiarą wilków.

W marcu br. na Spiszu (okolice Kacwina  i Łapsz) widziane były przez Służbę Leśną tropy niedźwiedzia, w związku z tym zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności przy poruszaniu się  po terenach leśnych i szlakach turystycznych.

Źródło:

http://www.kroscienko.krakow.lasy.gov.pl, TOMASZ DZIEDZIC


27 maja 2020
23 maja 2020
22 maja 2020