Muzyczna podróż po brzmieniach Karpat

W ubiegłą niedzielę (17 marca )Muzyczna Owczarnia w Jaworkach, rozbrzmiała tradycyjnymi, dźwięcznymi melodiami z różnych stron Karpat. Wszystko za sprawą nowowydanej płyty „Kulturowa rozmowa”, którą nagrała Mirosława Zaziąbło – Hubiak wraz ze znajomymi muzykami. Płyta zawiera 8 utworów – w języku polskim i słowackim – pochodzących z obszaru gorczańsko – pienińskiego oraz z Karpat.

Promocja płyty była okazją do muzycznej podróży w czasie, z dawnymi, tradycyjnymi dźwiękami i nutami pienińskimi, spiskimi, łemkowskimi i słowackimi, ale także podróżą w miejsca – te bliskie i te dalekie. Wszystkie utwory zgromadzone na płycie, choć pochodzące z różnych stron, cechują się rodzimym charakterem i są zakorzenione w karpackiej tradycji i kulturze muzycznej. Nawiązuje się zatem pomiędzy utworami dialog, wymiana nut, dźwięków, brzmień – „kulturowa rozmowa”.

Na scenie, podczas koncertu promującego płytę, wystąpiła autorka Mirosława Zaziąbło – Hubiak wraz z współtwórcami: Agatą Siemaszko (wokal), bratem Wojciechem Zaziąbło (skrzypce), Miroslavem Rajt (cymbały), Michałem Tkaczykiem (gitara), Pawłem Mazgajem (trąbka), Michaliną Matias (altówka), Tomaszem Mastalskim (pianino) oraz Simple Quartet w składzie: Anna Siciak, Kornelia Ignas, Michalina Matias i Klaudia Borowiec.

Mirosława Zaziąbło – Hubiak to wokalistka i pasjonatka muzyki Łuku Karpat z Tylmanowej. Śpiewa w zespole etno – folkowym „Tryptyk”.

Szatę graficzną płyty opracowali Małgorzata Filary – Furowicz i Krzysztof Furowicz. Użyte przez nich motywy graficzne nawiązujące do tradycji góralskiej, pastelowe kolory oraz elementy tutejszego krajobrazu doskonale wpisują się w charakter słowno – muzyczny płyty i regionu.

W koncercie promującym płytę „Kulturowa rozmowa” udział wzięli Poseł na Sejm RP Anna Paluch, Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk wraz z Radnymi Rady Gminy Ochotnica Dolna.


4 lipca 2020
3 lipca 2020
29 czerwca 2020