Małopolski Wyścig Kolarski

W sobotę 9 czerwca na trasie Szaflary – Nowy Targ odbędzie się II etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Trudną, bo najeżoną wzniesieniami i liczącą 101 kilometrów trasę, pokonywać będzie 256 kolarzy z 25 drużyn. Pomóc im może głośny doping okolicznych kibiców.

To już 56. edycja tego międzynarodowego wyścigu, który w tym roku zapowiada się wyjątkowo. To z uwagi na zróżnicowane profile tras na wszystkich trzech etapach. Wydarzenie organizowane jest w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego program zawodów uwzględnia także ten aspekt.

Drugi etap będzie szczególnie ważny dla całego wyścigu. To wtedy kolarze zmierzą się z poważnymi górami, gdzie nie ma co liczyć na łut szczęścia. O wszystkim zadecyduje forma, moc w nogach i wytrzymałość. Dość powiedzieć, że suma przewyższeń sięga 1900 metrów, a podczas etapu zlokalizowano aż cztery górskie premie.

Wyścig rozpocznie się o 12.30 przy Zespole Szkół w Skrzypnem. Następnie kolarze trzykrotnie pokonają pętlę Maruszyna-Pitoniówka-Szaflary, by następnie popędzić do Gronkowa i wreszcie do Nowego Targu, gdzie odbędzie się finisz etapu.

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął marszałek województwa, Jacek Krupa. Organizatorem Małopolskiego Wyścigu Górskiego jest Małopolski Związek Kolarski.

Wszystkie informacje o wyścigu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.mwg.info.pl.


16 kwietnia 2019
16 kwietnia 2019
12 kwietnia 2019