Krościenko: Zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym

18 czerwca 2018 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym działającym przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem.
Dzięki przychylności Jana Dydy – wójta gminy Krościenko, Piotra Ciężkowskiego – prezesa OSP w Krościenku a także lokalnych władz Ognisko Muzyczne z roku na rok rośnie w siłę i przyczynia się do rozwoju kultury muzycznej na terenie naszej małej Krościeńskiej ojczyzny” tymi słowami przywitał przybyłych gości i uczestników – Krzysztof Szewczyk – założyciel ogniska.
W tym roku Ognisko Muzyczne ukończyły 24 osoby. Cześć z nich zasila już Orkiestrę Dętą, która w tym roku świętować będzie 95 lecie działalności. Wójt gminy podsumował koncert słowami: „Ognisko Muzyczne jest niezbędne by mogła swobodnie działać Orkiestra Dęta, zespoły folklorystyczne i by w Krościenku mogło rozwijać się życie artystyczne. Wiąże się to z nakładami finansowymi, ale my jako gmina w raz z OSP dokładamy wszelkich starań by tą inicjatywę zapoczątkowaną 5 lat temu rozwijać.”
Na zakończenie rozdane zostały dyplomy i nagrody które wręczyli zaproszeni goście oraz instruktorzy: Marek Lipień i Grzegorz Talar.


15 lutego 2019
14 lutego 2019
7 lutego 2019