„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” w Szczawnicy

W sobotę (19.01.2019r.) z okazji Światowego Dnia Śniegu w Szczawnicy na stoku Palenica Szafranówka odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.  Organizatorem akcji była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu oraz Grupa Podhalańska GOPR sekcja Szczawnica.  Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami GOPR ze Szczawnicy promowali bezpieczeństwo wśród narciarzy i snowboardzistów, poszerzali wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz przekazywali ulotki zwierające min. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Dla dzieci zorganizowano konkursy i zabawy promujące bezpieczeństwo w czasie zabaw na śniegu.  Dla dzieci i młodzieży policjanci wspólnie z licencjonowaną Szkołą Narciarską Szczawnica–SITN PZN przeprowadzili zawody narciarskie slalomem. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, a zwycięzcy otrzymali  nagrody rzeczowe min. kaski narciarskie.

Dużym zainteresowanie cieszył się specjalnie przygotowany tor przeszkód, który trzeba było pokonać w alkogoglach. Tego dnia na stoku służbę pełnili również funkcjonariusze w patrolu narciarskim. Policjanci na nartach dbali o bezpieczeństwo narciarzy i przypominali o obowiązku jazdy w kasku do 16 roku życia.

Elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”   jest konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży polegający na zilustrowaniu Dekalogu Reguł FIS, pt. „Stok nie jest dla Bałwanów” do udziału, w którym serdecznie zapraszamy.

http://nowy-targ.policja.gov.pl


24 kwietnia 2019
23 kwietnia 2019
16 kwietnia 2019