Kosztowne białe szaleństwo

Mimo, że sezon narciarski się kończy, to w wysokich górach nie brakuje śniegu. Przyciąga to pasjonatów jazdy na skuterach śnieżnych. Jednak ci, którzy robią to nielegalnie, muszą liczyć się z konsekwencjami. Tak jak kierowca skutera śnieżnego zatrzymany przez wspólny patrol Straży Granicznej i Strażników z Gorczańskiego Parku Narodowego.

Wspólna służba prowadzona była w sobotę 16 marca w rejonie masywu Turbacza. Funkcjonariusze patrolowali teren Gorczańskiego Parku Narodowego. Ich zadaniem było przeciwdziałanie szkodnictwu leśnemu oraz wykrywanie i eliminowanie wykroczeń, związanych z nielegalnym wjazdem pojazdów mechanicznych na tereny leśne.W trakcie prowadzenia wspólnych działań, wezwanie do zatrzymania się do kontroli zignorował mężczyzna na skuterze śnieżnym. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać. Nie posiadał on stosownych zezwoleń do poruszania się na patrolowanym obszarze. Kierujący skuterem śnieżnym, został ukarany mandatem karnym  z art. 127 ustawy o ochronie przyrody na kwotę 1000 zł.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu systematycznie prowadzą współdziałania ze Strażnikami Leśnymi oraz Strażami Parków Narodowych. Tego typu współpraca odbywa się na podstawie specjalnych porozumień, w ramach których funkcjonariusze zobowiązali się do udzielania szeroko pojętej wzajemnej pomocy.

karpacki.strazgraniczna.pl


19 lipca 2019
16 lipca 2019
13 lipca 2019