Jaworki. Świąteczno–noworoczny koncert dzieci polskich i ukraińskich

Dzieci z Polski i Ukrainy wystąpiły dziś w Jaworkach w świąteczno–noworocznym koncercie. Wzięli w nim udział uczniowie z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krościenku nad Dunajcem oraz grupa dzieci z miejscowości Brody na Ukrainie.

Koncertu wysłuchał Prezydent Andrzej Duda.

Dziękując za zaproszenie podkreślał, że to niezwykle wzruszający wieczór, pełen przyjaźni, braterstwa – A jednocześnie wielkiego optymizmu – wiary w zwycięstwo sprawiedliwości, uczciwości i wolności, w zwycięstwo naszych sąsiadów z Ukrainy nad brutalnymi napastnikami, że zdołają ich także przy naszym wsparciu wypędzić ze swojej ziemi, odzyskają wolność. A potem, także przy pomocy naszej i całego świata odbudują Ukrainę jeszcze piękniejszą niż była – powiedział.

Prezydent życzył wszystkim gościom z Ukrainy, aby mogli spokojnie wrócić do domu oraz by wrócili ich najbliżsi, którzy dzisiaj są na linii frontu.

Koncert odbył się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jaworkach. Organizatorzy podkreślali, że poprzez wspólne granie i śpiewanie: góralskie, łemkowskie i ukraińskie, pragną przekazać wspólne pokojowe przesłanie.

Relację z całego koncertu można obejrzeć

 

 

 

www.prezydent.pl, zdjęcia fb/grzegorz.niezgoda


14 marca 2023
13 marca 2023
13 marca 2023