Głosujemy na album „Tylmanowskie wspomnienia”

Konkurs o Nagrodę ks. prof. Bolesława Kumora

Album „Tylmanowskie wspomnienia. Czas zatrzymany w kadrze. Dawne życie duchowe i materialne w Tylmanowej”, wydany przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej,  bierze udział w konkursie o Nagrodę ks. prof. Bogumiła Kumora. Konkurs przeprowadzany jest co roku przez Fundację Sądecką i ma na celu popularyzację książek o Sądecczyźnie i uhonorowanie sądeckich ludzi pióra. Dlaczego zatem album o Tylmanowej znajduje się na liście utworów związanych z Sądecczyzną?

W recenzji towarzyszącej nominacji do konkursu możemy przeczytać: Oczywiście Tylmanowa to już absolutne rubieże ziemi sądeckiej (choć historycznie rozciągała się ona jeszcze niemały kawałek dalej), ale przecież tak wiele podobieństw łączy wszystkie zakątki naszej małej ojczyzny; spoglądając na zdjęcia dawnej Tylmanowej i jej mieszkańców ujrzeć możemy w zasadzie całą Sądecczyznę przed kilkudziesięciu i więcej laty. Album „Tylmanowskie wspomnienia” jest więc pięknym sentymentalnym powrotem do zamkniętej na zawsze przeszłości naszej wyjątkowej sądeckiej, górskiej krainy. 

W tym roku w kategorii książka o sądecczyźnie znajdują się 23 pozycje.

Głosy można oddawać tylko do 22 lutego, zatem spieszmy się, aby to niezwykłe wyróżnienie dla tylmanowskiej monografii nie zostało zmarnowane!

link do głosowania:

https://sadeczanin.info/formularz-zgloszeniowy/nagroda-kumora

Więcej informacji tutaj:

https://sadeczanin.info/nagroda-kumora/tylmanowskie-wspomnienia-czas-zatrzymany-w-kadrze

 


20 października 2020
15 października 2020
14 października 2020