Dzień Bezpiecznego Internetu z policjantami w Szkole Podstawowej w Kacwini

„Działajmy razem” to tegoroczne hasło Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), który w dniu 5 lutego 2019 r., obchodzony był już po raz 15.

W Szkole Podstawowej w Kacwinie z tej okazji policjanci spotkali się z uczniami i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat zagrożeń i bezpieczeństwa w sieci.  W przeprowadzonych spotkaniach czynny udział wzięli uczniowie klas 0 – VIII, którym wskazywano korzyści, jak i zagrożenia związane z nieostrożnym i nieświadomym użytkowaniem Internetu. Funkcjonariusze przypominali, jakich środków ostrożności używać, aby nie stać się ofiarą internetowych przestępców i oszustów. Szczególną uwagę zwrócili na szacunek wobec innych użytkowników sieci oraz na rozwagę w kontaktach z „wirtualnymi przyjaciółmi”. Policjanci uświadamiali, jak ważną rolą  jest chronienie swoich haseł oraz danych osobowych przed osobami trzecimi oraz ostrzegali przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i umawianiem się z osobami obcymi.

Ponadto w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny pn. „Bądź bezpieczny w sieci”. Za najlepsze prace uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu współrealizowanego przez małopolską Policję „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie”.

nowy-targ.policja.gov.pl\


19 lipca 2019
16 lipca 2019
13 lipca 2019