Bus #Rodzina500Plus na Podhalu

Bus #Rodzina500Plus dotarł tym razem na Podhale. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wraz z przedstawicielami Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odwiedzili Zakopane, Szaflary i Nowy Targ, gdzie informowali o nowych zasadach korzystania z rozszerzonego programu „Rodzina 500 Plus”. Podczas wizyty w Zakopanem wojewoda Piotr Ćwik spotkał się również z młodymi skoczkami narciarskimi trenowanymi przez Łukasza Rutkowskiego oraz ich rodzicami.

– Rodzina jest skarbem. Rodzina jest przyszłością. Rodzina jest najważniejsza. Dlatego tak nam zależy, aby polskie rodziny mogły żyć godnie i szczęśliwie. Dziękuję młodym skoczkom, ich rodzicom i trenerowi za dzisiejsze bardzo miłe spotkanie i jeszcze raz gratuluję chłopcom talentu oraz konsekwencji w jego rozwijaniu. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności i determinacji. Z pewnością droga do wielu sukcesów jest dla nich otwarta i tych z całego serca im życzę  – podsumowuje wojewoda Piotr Ćwik.

Podczas wizyty na Podhalu przekazywaliśmy informacje o zmianach w programie „Rodzina 500 Plus”. Przypominaliśmy m.in. o tym, że rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze do 30 września 2019 roku na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci. Na podstawie takiego wniosku od 1 lipca zostanie im przyznane świadczenie na pierwsze dziecko, a od 1 października na kolejne dzieci (na które świadczenia są już przyznane do końca września).

http://www.malopolska.uw.gov.pl/


18 października 2019
18 października 2019
17 października 2019