53 Rajd Żubrów – już w ten weekend

W dniach 18-19.10.2019 Automobilklub Krakowski organizuje dla byłych zawodników, działaczy i sympatyków sportu samochodowego 53 Rajd Żubrów. Jak w poprzednich latach bazą rajdu będzie Hotel „Kasprowy” w Zakopanem. Trasa imprezy składająca się z 10 prób sportowych przebiegać będzie po malowniczych drogach Podhala.

Zawody zostały pomyślane jako hołd, składany przez rajdowców dla weteranów tego sportu – zarówno byłych zawodników, jak i działaczy automobilowych oraz szczególnie zasłużonych sympatyków sportu samochodowego.

Inicjatorem i wieloletnim komandorem Rajdu Żubrów był Sobiesław Zasada
W tego rocznym rajdzie jak co roku zapewne nie zabraknie emocji. Na trasie odcinków będzie można zobaczyć klasyki jak i najnowsze pojazdy. Na liście startowej znalazły się 82 załogi, które będą rywalizowały na odcinkach specjalnych na przełęczy Knurowskie, Kluszkowcach, Poroninie czy okolicach Zakopanego. Zawodników zobaczyć będzie można również m.in w Ochotnicy, Tylmanowej, Krościenku nad Dunajcem – na drogach dojazdowych do odcinków specjalnych. W rajdzie nie braknie zawodników z całej Polski jak i zagranicy. Na liście startowej znaleźli się m. in. pomysłodawcy Rajdu Żubrów Ewa i Sobiesław Zasada, Michał Kościuszko czy utytułowani narciarze Andrzej Bargiej, Maciej Kot.

http://www.automobilklub.krakow.pl, http://www.rajdzubrow.pl/

 


27 maja 2020
23 maja 2020
22 maja 2020