Święto Pstrąga w Tylmanowej

22 lipca w Tylmanowej po raz pierwszy zorganizowano Święto Pstrąga. Impreza rozpoczęła się wcześnie, bo o godz. 7.00. Najpierw rozegrano zawody w wędkarstwie muchowym o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Odbyły się one na odcinku specjalnym Dunajca (OS Dunajec). W zawodach wzięło udział 30 wędkarzy z całej Polski (Warszawa, Kielce, Nowy Sącz). Złowiono łącznie 78 ryb. 77 pstrągów i jednego lipienia. Największy pstrąg miał 53cm długości.  Pierwsze miejsce zdobył Adam Wnękowicz z Nowego Sącza. Na drugim miejscu znalazł się Stanisław Dziedzina z Nowego Targu.  Trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Tarogowi z Limanowej.

Następnie, o godz.12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Ochotnica Dolna – Stanisława Jurkowskiego i wręczenia nagród dla zwycięzców zawodów w wędkarstwie muchowym.

W trakcie festynu pokazano, jak wykonuje się sztuczne muchy (można było samodzielnie poćwiczyć ich wiązanie), przybliżono budowę i zastosowanie sprzętu muchowego, zademonstrowano podstawowe techniki rzutowe.

Na najmłodszych uczestników festynu czkało sporo atrakcji: konkurs plastyczny  „Wędkarstwo w moich oczach” oraz „polowanie” na piankowe rybki w basenie. Jury konkursu w składzie: Pan Krupa, Jerzy Udziela – Radny Gminy Ochotnica Dolna oraz Stanisław Michałczak – sołtys Tylmanowej, wyłonili zwycięzców. Konkurs plastyczny został zorganizowany przez WOK Tylmanowa. 

W trakcie imprezy serwowany był pstrąg tęczowy w różnej postaci oraz inne smaczne przekąski.

 


24 września 2023
23 września 2023
23 września 2023